Váš pes stárne?

Je to docela nedávno, kdy jste si domů přinesli malé roztomilé štěňátko.

Proti potížím při stárnutí Z malého stvořeníčka, kterému jste museli věnovat nevšední péči vám vyrostl statný dospělý psík. Společně jste si užili mnoho příjemných chvil. Ani jste se nenadáli a u svého pejska začínáte shledávat první příznaky stárnutí. I já jsem byl s mým Toledem zvyklý na dlouhé procházky. Dneska je mu skoro 11 let. Vpadá pořád vyjímečně dobře, ale je tu to jedno ale. Už nejezdíme spolu na kole, už nejezdíme ani na koloběžce. Každý den spolu musíme alespoň na chvíli ven. Ale už v klidu pěšky na naši obvyklou tůru. Když si vyšetříme více času a počasí nám přeje ne jako dneska, kdy celý den prší, užíváme si příjemné cesty po břehu řeky Opavy do Malých Hoštic a zpět.

Naučili jsme se spolu žít a náš společný životní rytmus přizpůsobit, aby jeho organismus( nebo že by i ten můj ) nebyl zbytečně přetěžován.

To co pejsek potřebuje k svému životu pro zdravý růst je nepochybně kvalitní strava. Toledo si od štěňátka užíval vybraných pochoutek jako kanadské krmivo Firstmate, nepohrdl německým Belcandem, ani anglickým Ardengrange. I díky tomu je ve velmi dobré kondici a nikdy v životě nebyl nemocen.

Stárnoucí pejsek, stejně jako štěňátko potřebuje krmivo pro psy s dostatečným obsahem kvalitního živočišného proteinu. Aby jsme ale ve vývoji pejska nic nepodcenili, doporučujeme 1x ročně podávat doplňkovou výživu, která napomáhá k udržování zdravého kloubního aparátu. S přibývajícím stářím stejně jako u člověka nemusí být takzvaná kloubní výživa dostatečná. Objevují se první příznaky i mentálního stárnutí organismu.

Když jsme před rokem zahájili společně s MVDr. Zoltanem Tatarkem a Pharmdr. Milanem Krajíčkem spolupráci, bylo našim cílem vytvořit řadu produktů, u kterých by se vešlo do jedné tabletky maximální množství účinných látkek. Z vlastní letité praxe známe řadu tabletek doplňkové výživy, které obsahují velké množství placeba a málo účinných látek. Čím méně účinných látek v tabletce, tím nižší výrobní náklady a tím dráž se dají produkty prodat. Zvláště když na nich popracuje košatý tým marketingových pracovníků. A přesně takové u nás ve firmě nemáme. Neskrýváme se za nějaké rádoby výzkumy. Kvalitu našich produktů garantujeme svým jménem a svým přístupem k našim klientům.

A tak jsme zkoušeli nejdříve v menších sériích jak bychom jednotlivé komponenty co nejlépe poskládali do jedné tabletky, aby tato měla rozumnou, to je co nejmenší velikost, odpovídala by 10 kg váhy psa. To proto, aby tabletka se dala půlit a tím pádem používat i pro psa s menší hmotností. Vznikl tak svým způsobem ojedinělý produkt, který jsme nazvali dog geriatrikum. Jak už jsem se zmínil dříve, tabletka nám pokrývá určité spektrum potřeb starších psů Představte si, že 1/3 tabletky nám řeší problémy s klouby, 1/3 tabletky projevy mentálního stárnutí a 1/3, ta poslední třetina řeší změněné potřeby starších organizmů týkající se trávení.Starší člověk taky nemá takový metabolismus jako mladý Jura. Dnes již můžeme říci, že díky těšnému kontaktu s našimi klienty máme velmi příznivé reakce na Dog geriatrikum.Řada z nás si uvědomuje, že jsme se svým půejskem prožili kus života. Prožili jsme dobré, horší, ale i nedobré věci které nás postihly. Jak se říká, snášeli jsme dobré i zlé. Nyní nám náš pejsek zestárnul. Nezapomínejme na to. Starý pejsek si nezaslouží, abychom ho odložili do šrotu. Važme si ho a dopřejme mu co nejkrásnější a spokojené stáří. Dog geriatrikum je tou třešničkou na dortu. Je pro nás především projevem úcty, kterou si náš pejsek i nyní po letech společného soužití více, než zaslouží.

Pokud vás náš produkt Dog geriatrikum zaujal, pak více odborných informací z pera MVDr. Zoltana Tatarka najdete na našich stránkách.