Farm Fresh filosofie

Firma Staz byla založena pře 21 lety a chovatelská veřejnost si název firmy spojuje hlavně s kvalitními a nekomerčními krmivy pro psy a kočky. Jak šel čas, nabídka produktů firmy se zvětšovala a neustále se každoročně rozšiřuje. Neusnuli jsme na vavřínech a neustále se snažíme pružně reagovat na požadavky našich zákazníků, přátel, známých, kamarádů i obchodních partnerů, kteří rovněž přicházejí s podněty vedoucími ke zkvalitnění chovatelského servisu, který se snažíme každodenně poskytovat všem, kteří ho potřebují a tuto službu od nás očekávají. Důvod je jasný. Očekávají od nás kvalitní chovatelský servis, protože nám věří. Na druhé straně nás důvěra zavazuje , abychom nezklamali. Dalo by se říci, že se mezi námi a chovateli za ta léta vytvořila symbióza, která nás společně posunuje vpřed.

      Vzpomínám na dobu, kdy jsme začali prosazovat nekomerční krmiva. Bylo to v době, kdy na to nejen český, ale i evropský trh nebyl připraven. Nikdo s tím s čím jsme přišli na trh neměl zkušenosti a musím říci, že i my sami jsme se učili. Nakonec není nic lepšího, než učit se od sebe navzájem.  Měli jsme to štěstí, že se nám podařilo navázat kontakty se slušnými lidmi, s celou řadou vynikajících osobností, které vynikali a vynikají v celé řadě kynologických aktivit a činností.

Mezi slogany, s kterými jsme při našem vstupu na trh přišli, byl i následující: Špičkové krmivo za přijatelnou cenu. Nikomu jsme neslibovali, že u nás nakoupí nejlevněji. Neboť co je levné nemůže být kvalitní. Na druhé straně co je drahé také nemusí být kvalitní. A jak se v tom vyznat? Musím říci, že těžce. Abych pomohl informovanosti chovatelské veřejnosti napsal jsem před léty například i článek Jak poznat kvalitní krmivo pro psy. Nikde se v něm nepíše: kupujte naše krmivo, ale soudný člověk na základě poznatků, které po přečtení článku získá možnost sám a lépe se v dané oblasti orientovat.

Jako loni, tak i letos jsme přišli a příjdeme na trh s řadou možná i překvapivých kvalitních produktů. Nic nejde ze dne na den. Všechno chce vyzkoušet, potřebné jsou i reference. Nepatříme mezi blázny, kteří přijdou na trh s novými produkty a už u nich mají dobrozdání chovatelů , či různých VIP osobností, kteří prohlašují jak je to dobré, jaký s tím mají úspěch, přitom produkty snad ani neochutnali. Jestliže jsem přesvědčen o tom, že příjdu s něčím dobrým či vyjímečným, je to v pořádku. Vše ale musí prověřit všemocný trh. To co potřebujeme zejména pro další vývoj produktů je zpětná vazba. Osobně si myslím, že můžeme vždy po jednom roce vyhodnotit získané poznatky, které nám opět pomohou v lepším chovatelském servisu. Pak si směle můžeme říci, tak to je přesně to, s čím jsme chtěli přijít, je to přesně podle našich představ, nebo to můžeme ještě vylepšit a pak už to bude dokonalé.

Takhle nějak spatřila světlo světa naše vlastní produktová řada, kterou nazýváme Farm Fresh.  Myslím, že tato 2 slova plně vyjadřují smysl řady, se kterou postupně přicházíme na trh.

Samozřejmostí této řady bude i heslo , které jsem vám připomněl dříve. Kvalitní krmivo za přijatelnou cenu. První vlaštovkou v této řadě byly konzervy, které nám až do té doby chyběly a které jsou ojedinělé v tom, že jsou ručně plněné! Tak spatřila v roce 2012 světlo světa řada TOPSTEIN  Kuře v plechu. Můžeme směle říci, že tak spatřila světlo světa i stálice mezi  našimi produkty.

V roce 2013  přibyly další dva pomyslné stupínky ,kterými jsme řadu Farm Fresh posunuli dále. Prvním je řada konzerv Farm fresh, která skýtá možnost výběru takřka nepřeberného množství zdrojů živočišných bílkovin . Za všechny bych vypíchl ty na trhu málo vídané a běžné, mezi které patří koza, klokan, kůň či bizon. Konzervy jsou obohacené o vynikající zdroje vitamínů, minerálních látek a stopových prvků obsažených v mrkvičce, hrášku, sladkých bramborách, či brusinkách.

V roce 2013 jsme přišli na trh i s krmivem na bázi ryby, které jsme nazvali Fish crounchies. Právě ryba patřila vždy k oblíbené potravě mých psů a v tomto případě se nám podařilo vytvořit i produkt za velmi příznivou cenu. Vzhledem k tomu, že s produktem již máme za uplynulý rok výborné zkušenosti, jsme přesvědčeni, že stávající řada, která obsahuje verze Puppy / Junior, Adult Large Breed a Senior  bude v nejbližší době doplněna  o další recepturu.

A co nás čeká letos? Tak letos  by to měla být nová řada granulovaných krmiv Farm Fresh o které jsme přesvědčeni, že se zařadí k tomu nejkvalitnějšímu co vám budeme moci  v rámci  portfolia firmy Staz nabídnout. Není to jen tak, že mávnete kouzelným proutkem a je to. Za námi je již celá řada dílčích kroků a my jsme přesvědčeni, že vám již v dohledné době budeme moci nabídnout.

Alternativní variantu vysoce kvalitního nekomerčního krmiva, která  potěší srdce chovatelů, majitelů, ale hlavně těch, kterým je určena a to jsou vaši čtyřnozí kamarádi se kterými prožíváte své každodenní radosti a starosti. Krmivo, které vám nabízíme je o důvěře, je to o partnerské vztahu mezi námi, vámi a vašim čtyřnohým přítelem a kamarádem.

Ing. Gerhard Stein