Vážení přátelé, je to již více jak 2 roky, kdy firma Staz Medical s.r.o. přišla na trh s doplňkovou výživou pro psy. Řada z vás již měla možnost v praxi poznat blahodárné účinky našich produktů jak na klouby, srst, podporu imunitního systému a v neposlední řadě i na podporu činnosti stárnoucích organizmů Vašich psích miláčků. Protože nechceme zůstat stát na místě a z komunikace s vámi víme, že potřebujete řešit i další problémy, připravujeme na trh zavedení dalších produktů. Věřme, že přípravné práce budou nadále postupovat tak jak mají a že v dohledné době bude moci řada z vás vyzkoušet blahodárné účinky lněného a ostropestřcového oleje. Proto dovolte alespoň ve stručnosti vás s výhodami chystaných produktů seznámit. 

Lněný olej

Za studena lisovaný lněný olej je bohatým zdrojem omega 3 mastných kyselin, které si pes neumí sám v těle vyrobit a je proto potřeba jej dodávat v potravě (stejně jako minerální látky a bílkoviny).
Omega -3 jsou základem 25 % buněčných membrán a teprve jeho dostatečný přísun v potravě, zajistí správnou tvorbu buněk a s tím související silné vazy, kosti, svaly a imunitní systém. Vyrovnaná hladina Omega-3 znamená pro psy také méně zranění a lepší regeneraci po fyzickém výkonu.

Lněný olej se svým vysokým obsahem Omega-3 mastných kyselin působí také na duševní zdraví psů, protože mozek má vůbec nejvyšší spotřebu Omega-3. Jeho nedostatek se projevuje nadměrnou vzrušivostí, nedostatkem koncentrace a nervozitou.

Esenciální Omega-3 má silný vliv na obranyschopnost zvířete. Potřeba těchto látek je ještě markantnější v případech zvýšeného stresu a zátěže, při přepravě a tréninku. Jeho význam je neméně důležitý při vyvažování hladiny hormonů, má vliv na plodnost zvířat a tvorbu mléka.

Přímo zázračné účinky má lněný olej na snížení kožních problémů a tvorbu zdravé a lesklé srsti.

Extra potřeba Omega-3 mastných kyselin je především u psů v tréninku, chovných zvířat, starších nebo naopak mladých jedinců. Lněný olej je jediným rostlinným olejem, který má více Omega-3 než Omega-6, které jsou více zastoupeny v potravě a vytváří tak v těle rovnovážný stav. Lněný olej také snižuje cholesterol a chrání srdce.

Lněný olej

Olej z ostropestřce mariánského

Ostropestřec mariánský se už od Antiky používá jako mimořádně účinný lék k léčbě trávicího traktu a jaterních obtíží. Hlavní podíl má tom látka silymarin, která nejen zlepšuje funkci a regeneraci jater, ale také pomáhá předcházet jejich poškození a zvyšuje detoxikační sílu jater.


Využití ostropestřce v humánním léčitelství a lékařství nás nepřekvapí, ale majitele psů a koček by mohlo zajímat, že na trhu existují přípravky určené přímo jim. Nejúčinnějším způsobem podání jsou oleje lisované z lněných semen za studena.

Podávání přípravků s výtažky ostropestřce mariánského je vhodné ve všech případech, kdy je pro udržení správného jaterního metabolismu a detoxikační funkce jater nutné tyto látky přijímat ve zvýšeném množství.

Preventivně nebo podpůrně jsou doporučené při:

- onemocnění jater psů
- otravě (intoxikaci) chemikáliemi nebo léky (např. pesticidy, při léčbě chronických onemocnění)
- otravě potravinami
- při zvýšené zátěži
- podávání léků zatěžujících játra (většina antibiotik, antimykotika a celá řada dalších léků) 

Ostropestřec

 

.