Je-li vaším cílem pořídit krmivo, které psovi nejenom dobře chutná, ale především zdravotně prospívá, pak má smysl uvažovat o tzv. holistickém krmivu. Holistické krmivo patří mezi špičky, co psí výživy týče. Nabízí psům celek, který obsahuje kromě základních živin i něco navíc.

Mezi ty nejkvalitnější krmiva v této kategorii patří podle našeho průzkumu právě granule značky Forza10. Jde o 100% přírodní krmivo, jejímž hlavním zdrojem bílkovin je rybí, jehněčí a jelení maso (z volného chovu). Je bez obilovin (čili bez lepku) a řada pejskařů reportuje výbornou stravitelnost a zlepšení zdravotního stavu psa.

Granule jsou též díky rybímu oleji bohaté na Omega -3 a -6 mastné kyseliny. Značka Forza10 tvrdí, že jejich hlavním cílem je vyrábět granule, které vedou ke zdravému a dlouhému životu psa, jenž zároveň i dobře chutnají. Nejde o masově prodávané granule, kde předností často bývá jen chuť, ale na zdraví psa už se tolik nehledí.

Převážná část granulí jiných značek obsahuje oxytetracyklin. Přítomnost této složky je nepřítelem č. 1 pro psy i kočky. Jedná se o antibiotikum, které se používá po celé Evropě v intenzivním chovu kuřat, krůt a prasat. Právě tato složka je spouštěčem alergií, zažívacích problémů, zánětlivých onemocnění a dalších zdravotních problémů mazlíčků. Krmivo Forza10 oxytetracyklin neobsahuje, což má pozitivní efekt na celkové zdraví psa.

Výběr je zde z celé řady krmiv podle věku a speciálních potřeb pejska. Mezi dvě nejprodávanější řady patří Forza10 Legend a Forza10 Active.